Fahrettin Altun’dan ‘internet yasası’ mesajı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, üzerinde çalışılan internet yasası ile ilgili çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydetti.

ANKARA (İGFA) – İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) yönetim kurulu ile Meclis’te bir araya gelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, dijital medyayı daha legal bir yapıya kavuşturacak olan internet yasasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnternet yasası üzerinde yoğun bir mesai harcandığını vurgulayan Altun, “ Yeni yasama döneminde ele alınacak konuların başında internet yasası geliyor. Tüm dinamiklerle bir araya gelerek dijital medyanın geleceğine ışık tutacak olan bu kanun ile işini layığıyla ve dürüstçe yapan gazetecilere hakkını teslim edeceğiz. Kurumsallıktan uzak haber siteleri ise kurumsal yapıya kavuşmak zorunda kalacak” ifadelerini kullandı.

İnternet yasası ile ilgili STK’ların da görüşlerinin önemli olduğuna vurgu yapan Altun, “İnternet yasası ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir çalıştay gerçekleştirmiştik. Bir çalıştay daha yapacağız. İnşallah en kısa zamanda yasanın çıkmasını arzuluyoruz” diye konuştu.

İGF Genel Başkanı Mesut Demir de, internet yasasının çıkarılması konusunda federasyon olarak her zaman destek olacaklarını, merdivenaltı korsan haber siteleri sorununun bu yasa ile çözülebileceğini söyledi.

Kategori: Genel Haber ve Duyurular, Haberler, İnternet Gazeteciliği Yasası

Benzer Haberler:

İNTERNET GAZETECİLERİ FEDERASYONU GENEL KURUL TOPLANTISI İNTERNET GAZETECİLERİ FEDERASYONU GENEL KURUL TOPLANTISI
İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 4 yaşında İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 4 yaşında
İGF’den İsrail’in Gazze katliamına sert tepki İGF’den İsrail’in Gazze katliamına sert tepki
İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 3 yaşında İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 3 yaşında
© 6687 İnternet Gazetecileri Federasyonu. Tüm hakları saklıdır. XHTML / CSS Geçerli.
Design by Aelfric Lake.