Gazetecilere yapılan saldırıya İGF’den sert tepki

İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, Uşak’ta görevlerini yapan muhabir ve kameramana yapılan saldırıyı sert bir dille eleştirerek, “Magandalar en ağır şekilde cezalandırılmalı” dedi.

İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, yaptığı açıklamada, “Uşak Egem TV muhabir ve kameramanı, şehir merkezinde gündüz vakti meydana gelen trafik kazası haberini yaptıkları şehir magandalarının, küfürlü-bıçaklı saldırısına uğradı. Küfürlü saldırıya uğrayan kameraman yumruklandı, gözlüğü parçalandı, kamerası ve telsiz mikrofonu zorla elinden alınarak yere atıldı. Kadın muhabir ise, saldırıdan kurtulmak için kendisini haber aracının içine kilitleyince aracı yumruklandı, tehdit ve küfürler edildi. Bu tür gazetecilere yapılan saldırıların artması endişe verici bir hal aldı” dedi.

Sokak magandalarının en ağır ceza ile cezalandırılması, bundan sonra olabilecek saldırıların önüne geçeceğine dikkat çeken İGF Genel Başkanı Mesut Demir, “Görünen o ki, gazetecilere yapılan saldırılarda cezalar hafif kaldıkça benzer olaylar devam etmektedir. Gazeteciler, bir nevi kamu görevi üstlenmektedir. Kamu görevini yapan bir memura yapılan saldırıda ne tür ceza veriliyorsa, aynı cezaların gazetecilere yapılan saldırı davalarında da uygulanmasını istiyor. Uşak Egem TV muhabir ve kameramanı meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kategori: Genel, Haber

Benzer Haberler:

İGF’den medyalara reklam desteği başladı İGF’den medyalara reklam desteği başladı
İGF, kimsenin güdümünde olmadı, olmayacak İGF, kimsenin güdümünde olmadı, olmayacak
İGF’de Mesut Demir’e güvenoyu İGF’de Mesut Demir’e güvenoyu
Medyanın Sorunları ve İnternet Yasası İletişim Başkanlığı’nın Gündeminde.. Medyanın Sorunları ve İnternet Yasası İletişim Başkanlığı’nın Gündeminde..
© İnternet Gazetecileri Federasyonu. Tüm hakları saklıdır. XHTML / CSS Geçerli.
Design by Aelfric Lake.